Balık Yağı Bilgilendirme Bölüm 1

Değerli hobiciler

Her kapsül ekstra maliyettir.50 kapsül balık yağı içinde ortalama 250-500 ml balık yağı bulunur ve 40-50 tl civarında satışı vardır. Bu detaya göz ardı etmeyelim belki biraz zahmetli olacaktır sıvı ile uğraşmak kapsülü ağızdan atıp gidiyoruz diyebilirsiniz lakin maliyet olarak düşünmenizi tavsiye ederiz.

** İlave olarak verilecek, az miktarda, omega-3 takviyesinin zararı olmasa da, fazla miktarda takviyesine gerek yoktur. Mamaya ek olarak verilecek, omega 3 ün kaliteli bir balık yağından elde edilmiş olması önemlidir.

Çok fazla Omega 3 verilmesi, en az yetersiz alınması kadar zararlı olabileceğinden, dikkatli olunmalıdır çünkü vücuda alınan aşırı omega 3, kalp ve kan dolaşımı rahatsızlığına neden olabilmektedir.

Balık yağı faydaları için bir veterinerimize ait yazı linktedir.

http://www.balikunu.gen.tr

** 5 ml . standart ölçülerde bir tatlı kaşığına denktir. Aynı şekilde standart ölçülerde bir çay kaşığı da 2,5 ml olup yarım ölçek anlamına gelmektedir.

Kullanım Şekli ve Dozu:(canlı ağırlığına göre)
2.5ml/ 5kg
5 ml /10 kg
10 ml /20-40 kg
15 ml /40-60 kg

Enjektörlerin üzerindeki miktar aralıkları ml cinsindendir. İstenilen miktarın enjektöre çekilerek kedi ve köpeklere verilmesi hem pratik hem de ölçüm konusunda güvenilirdir. Ancak balık yağını, enjektörün iğnesini ucuna takmadan vermeniz gerekmektedir ya da mamalarına dökebilirsiniz.

**E vitamini takviyeleri ile kullanılmamalı.Buğday tohumu yağı, ayçiçek yağı, mısır ve soya gibi bitkisel yağlar E vitamini bakımından oldukça zengindir. Bu ürünlerde kullanılması canlılarınızı zarar verebilir.

HOBİNİZ BİZİMLE HAYAT BULSUN-FARKINIZI FARK ETTİRİN 05464171032 / www.balikunu.gen.tr

Tags: , , , , , , , , , , , , ,